Wypoczynek i rekreacja

Szlaki turystyczne

Kilka kroków (7 min) od budynku zaczynają się górskie szlaki turystyczne: Droga do Białego, Droga do doliny Strążyskiej, Droga pod Reglami

Zimowa rekreacja

Aquapark, termy

Kilka kroków (15 min spacerem) od willi znajduje się Zakopiański Aquapark ze zjeżdżalniami i jacuzzi, w niedalekiej odległości termy w Szaflarach, Białce czy Bukowinie

Aquapark

Krupówki, nocne życie

Bliskość najpopularniejszej w Zakopanem ulicy Krupówki (3 min) tętniącej życiem do późnych godzin nocnych.

Kapela góralska z Zakopanego

Kolejka na Gubałówkę, Kasprowy Wierch

Pośredniczymy w rezerwacji biletów na Kasprowy Wierch oszczędzając Państwa czas.

Kolejka linowa w górach

Aktywność fizyczna

W niewielkiej odległości od willi (2 i 5 minut) mogą Państwo aktywnie spędzić czas korzystając boiska do squasha a zimą - lodowiska czy wspaniałych tras narciarskich.

Narciaż na stoku pokrytym śniegiem

Kulig, ognisko

W celu uatrakcyjnienia Państwa pobytu służymy pomocą w zorganizowaniu imprez integracyjnych (ogniska z kapelą góralską, kuligi itp.).

Zaprzęg z dwoma końmi zimą

Poznaj
Zakopane

Historia Willi Excelsior

Zakopane to położone u podnóża Tatr malownicze miasto, które odznacza się niezwykłym charakterem. Zakopane od dziesiątek lat pozostaje największym w Polsce kurortem górskim i jedną z największych atrakcji turystycznych naszego kraju. Każdego roku przyjeżdża do nas kilkaset tysięcy turystów, którzy wybierają Zakopane ze względu na jego barwną historię, liczne zabytki, kulturę oraz możliwość zobaczenia występów licznych zespołów folklorystycznych.

Tym co w największym stopniu sprawia, że turyści spośród wszystkich miast i miasteczek Podhala wybierają właśnie Zakopane, jest fakt, iż właśnie tu zaczynają się wszystkie najważniejsze szlaki turystyczne Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz znajdują się największe stoki narciarskie. Startujące w Zakopanem szlaki górskie dostosowane są do możliwości każdego miłośnika górskich wycieczek - począwszy od szlaków spacerowych, aż po najtrudniejsze szlaki wspinaczkowe.

Historia Willi Excelsior w Zakopanem

Willa Excelsior, która dawniej nosiła nazwę „Pod Berłami”, została wybudowana w XX-leciu międzywojennym. Poddanie jej w 2014 roku gruntownej modernizacji nie wpłynęło negatywnie na panujący w jej wnętrzach przedwojenny urok i niezwykły klimat, dzięki któremu odwiedzający nas turyści odnajdywali wszystko to, czego oczekiwali po wymarzonych wakacjach w górach.

Do dziś nasza willa urzeka swymi wnętrzami, urodą i pięknem minionych lat.

Pragniemy poinformować, iż od października 2014 roku, po 75 latach rozłąki, Willa Excelsior oraz sąsiadująca Willa Carlton ponownie będą prowadzone przez jedną firmę. Historia zatoczyła koło i mamy nadzieję, że czasy wspaniałej wspólnej przedwojennej prosperity obu obiektów powrócą.

zobacz jadalnię Willi Excelsior (1945-1952)